SEMİNERLER
SERGİLER

SEMİNERLER

Girne American Universitesi Eğitim Fakültesi
Geleneksel Seminerleri

SERGİLER

Girne American Universitesi Eğitim Fakültesi
Geleneksel Sergiler

Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ’DEN; BİLİNÇLİ AİLE VE MUTLU ÇOCUKLAR İÇİN; “RÜZGAR GÜLÜ” PROJESİ

Tarih: 09/12/2016

Girne Amerikan Üniversitesi, 2016-2017 Akademik Yılı içerisinde kullanacağı “Çocuk ve Sevgi” teması doğrultusunda; yine bir “çocuk” projesi ile sosyal bir gündem maddesi daha oluşturmayı amaçlıyor.


“RÜZGAR GÜLÜ” Projesi Nedir?


GAÜ, anne, baba ve çocuklarına yönelik gerçekleştirilecek eğitim ve atölye çalışmaları ile, aileleri bilinçlendirerek, çocuklarının gelecekleri için, sağlam temeller oluşturmayı planlıyor. Bu yönde de planlanan; Bilinçli Aile ve Mutlu Çocuk” temalı “Rüzgar Gülü” projesi;  yedi farklı konuda eğitim yine  yedi farklı konuda atölye çalışmasından oluşuyor. Eğitim, 0-18 yaş aralığındaki çocuk sahibi olan ailelere yönelik düzenleniyor. 10 Aralık 2016 ila 25 Şubat 2017 tarihleri arasında, hafta sonu baz alınarak, cumartesi günlerini kapsayacak şekilde;  ailelere yönelik düzenlenecek olan atölye çalışmalarını, konusunda uzman GAÜ akademisyenleri tarafından gerçekleştirecek.


Proje ile ilgili olarak konuşan; GAÜ Okulöncesi Öğretmenliği Bölümü Öğr. Gör. Aytaç Dilek, “Anne ve baba; çocuğun kişiliğinin oluşmasında temel olan özdeşleşme modelleridir. Çocukların davranışları büyük ölçüde, anne babalar ile onların etkileşimlerine bağlıdır. Anne ve babaların, insanlararası etkileşim konusunda bilgi ve beceri sahibi olması gerekir. GAÜ olarak, Girne’de yaşayan, 18 yaş altı çocukların, ebeveynlerine yönelik olarak düzenlenecek olan “Rüzgar gülü” adlı projenin ana hedefi;  çocukların gelişiminde birey olarak söz sahibi olan anne-babaların bilinçlendirilmesi, topluma daha sağlıklı ve üretken bireyler yetiştirilmesidir. Aile en küçük toplum birimidir. Bu sebepten,  toplumların refahı için, sağlıklı aile kurumlarına ihtiyaç vardır. Aile bireylerinin fiziksel ve ruhsal sağlıkları önem arz etmektedir. Bilinçli, farkındalığı ve duyarlığı yüksek bireyler,  toplumların sosyo-ekonomik yapısını da etkileyecektir. Aile kurumunda bilinçli bireylerin yetiştirilmesi sadece,  ciddi bir eğitim ile sağlanabilir. Bu nedenle,  bireysel ya da birlikte;  aile eğitimi kavramı, bu projenin çıkış noktasını oluşturmuştur. Değişen dünya, gelişen teknoloji, siyasi ve ekonomik konjonktürün, medyanın doğrudan veya dolaylı etkileri karşısında, aile düzeninin korunması ve güçlendirilmesi ise projenin ana çıkış noktasıdır. Projemiz; sadece anne-babalara yönelik değildir. Çocuğun hayal gücü bulutların ötesine uçabilir, ‘denizin dibinde yürüyebilir’, ‘bir balinayı parmağıyla kaldırabilir’, ‘çakıl taşlarından koskocaman bir şato inşa edebilir’. Yaratıcılık desteklenip, geliştirilebilecek bir yetidir ve yaratma süreci, bir düş yolculuğuna benzer. Bu proje, aynı zamanda çocukların içinde bulunduğu ve etkinlik atölyeleri ile keyifli zaman geçirerek, öğrenecekleri bir projedir. Süreçte; Çocukların yaratıcılıklarının ve eleştirel düşünme becerilerinin ön plana çıkarıldığı, çocuk haklarını öğrendikleri; fiziksel, sosyal,duygusal ve bilişsel kazanımlar elde edecekleri atölye çalışmaları da oluşturulacaktır” dedi.


GAÜ’den yapılan açıklama ve eklenen program bilgisinde; Etkinlik dizisinin, 10 Aralık Cumartesi Saat 10.00’da GAÜ Millenium Senato ve Kongre Merkezi’nde “Çocuklarda Beslenme Nasıl Olmalı” konulu anne-baba eğitimi ve “Sahnedeyim” çocuk atölyesi ile başlayacağı belirtildi. Etkinliğe katılmak isteyen ailelerin, 0548 847 20 25 ve 0392 650 20 00 (1610) numaralara ulaşarak veya aytacdilek@gau.edu.tr  elektronik posta adresinden kayıt yaptırabileceği de belirtildi. Katılım gösteren;  Anne, babalara katılım belgesi verileceği de bildirilen açıklamada, etkinliğin ücretsiz olduğu vurgulandı.