SEMİNERLER
SERGİLER

SEMİNERLER

Girne American Universitesi Eğitim Fakültesi
Geleneksel Seminerleri

SERGİLER

Girne American Universitesi Eğitim Fakültesi
Geleneksel Sergiler

Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

GAÜ’den Bolu’da Eğitim Seminerleri

Tarih: 02/03/2016

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Türkiye’de düzenlemiş olduğu eğitim seminerlerine devam ediyor.


 


GAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr.  F. Sülen Şahin Kıralp tarafından gerçekleştirilen “Öfke Kontrolü” ve “Tükenmişlik Sendromu” başlıklı eğitim seminerleri, iş yaşantısının ve sosyal hayatın öne çıkan konularından olan “Öfke Kontrolü” ve “Tükenmişlik Sendromu” ile ilgili olarak GAÜ, KAÜ ve Bolu Psikolojik Eğitim ve Yardım Derneği (PEYDER) işbirliğiyle Bolu Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleşti.


 


Bolu`da ilk kez bir özel üniversite temsilciliği tarafından gerçekleştirilen “Öfke Kontrolü” ve “Tükenmişlik Sendromu” seminerine yoğun bir katılım olurken, katılımcılar, Bolu`da böyle bir etkinliğin gerçekleşmesinden dolayı büyük bir memnunluk duyduklarını vurgulayarak, Girne Amerikan Üniversitesi ve Bolu temsilcisi Nuray Namdar`a teşekkürlerini sundular.


 


"Öfke sizi değil, siz öfkenizi kontrol edin"


 


GAÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. F.Sülen Şahin Kıralp tarafından seminerin ilk bölümünde "Öfke Kontrolü" anlatılırken,  öfke`ye ilişkin temel bilgiler, Öfke`yi kontrol etme, Öfkeyi fark etme, yarattığı sonuçlar, Öfke döngüsü, Öfke ile başa çıkabilme stratejileri, Öfke türleri ve ifade tarzları gibi konular anlatıldı. Kıralp, "Öfke sizi değil, siz öfkenizi kontrol edin" diyerek sözlerini tamamladı.


 


Çağımızın sendromu ; "Tükenmişlik"


 


Seminerin öğleden sonra gerçekleştirilen 2.bölümünde ise "Tükenmişlik Sendromu"nu anlatan Kıralp, bu sendromun 70`li yılların başında tanımlanmasına rağmen "Hürrem" rolüyle hafızalara kazınan Meryem Uzerli sayesinde gündeme geldiğine dikkat çekerek, "Tükenmişlik, işinin merkezinde "insan" olan özellikle yardım mesleklerinde görülmektedir. Sağlık alanında çalışanlar, bankacılar, öğretmenler bunlardan en başta gelenleridir" diye konuştu. Kıralp, daha sonra katılımcılara Tükenmişlik modelleri, Tükenmişliğin nedenleri, Tükenmişliğin belirtileri, Tükenmişliğin sonuçları, Bireyin üzerindeki olumsuz etkileri, Çalışma hayatı üzerindeki olumsuz etkileri ve Aile hayatı üzerindeki olumsuz etkilerini anlattı. Kıralp, katılımcılara son olarak "Tükenmişliği önleme ve başa çıkabilme"  hakkında bilgiler verdi.