SEMİNERLER
SERGİLER

SEMİNERLER

Girne American Universitesi Eğitim Fakültesi
Geleneksel Seminerleri

SERGİLER

Girne American Universitesi Eğitim Fakültesi
Geleneksel Sergiler

Kapat
Giriş Yap
GAU Network etki alanından hesabınızda oturum açın.
Kaydınız yok mu? Şimdi Kaydolun !
Giriş Yap :  
Kullanıcı Adı : Kullanıcı adımı unuttum
Şifre : Şifremi Unuttum
Üye değil misiniz? Şimdi kaydolun!
Kullancı Adı : GAU Web Mail  
Adım Soyadım :
E-Mail Adresim :
Kayıt Ol : GAU Web Mail  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğenci Mail  
Öğrenci Numaranız :
Adınız Soyadınız :
Kayıt Ol : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Kullanıcı Adı : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Adınız Soyadınız :
Şifre : GAU Öğrenci Bilgi Sistemi  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kullanıcı Adı : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :
Kayıt Ol : GAU Kütüphane  
E-Mail Adresiniz :
Öğrenci Numaranız :

UMUT VAR VE HEP OLACAK

Tarih: 16/11/2016

UMUT VAR VE HEP OLACAK...

 

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü Her yıl 20 Kasım`da kutlanan Dünya Çocuk Hakları Günü`nü bir haftaya yayılan çeşitli etkinliklerle kutluyor. 

 

GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden yapılan açıklamada, alanlarında uzman, vizyon sahibi ve toplumsal duyarlılığı yüksek öğrenciler yetiştirmeyi kendileirine amaç edinmiş, gerek diğer bölümlerle koordineli çalışarak, gerekse okul dışındaki kurumlara destek vererek ve topluma hizmet vermeye yönelik her yıl çeşitli etkinliklere imza attıkları belirtildi. Bu yıl Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Çocuk Hakları Sözleşmesinin kabul edilişinin yıl dönümünün kutlandığı bildirilen açıklamada, 26. yıl kutlamaları dolayısıyla, GAÜ Okul

 

“Çocuk Hakları Sözleşmesi 20 Kasım 1989 yılında Birleşmiş Milletler tarafından kabul edilmiş ve 2 Eylül 1990 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Sözleşmenin dört temel ilkesi çocuklar arasında ayırım gözetmemeyi, çocuğun yüksek yararını, yaşama ve gelişme hakkını, son olarak da katılım hakkını esas almaktadır. 193 ülkenin taraf olduğu Çocuk Hakları Sözleşmesi Türkiye`de 1990 yılında kabul edilmiş, 1995 yılında ise yürürlüğe girmiştir. Ülkemizde ise 1996 yılında onaylanarak iç hukukun bir parçası haline gelmiştir” dedi. 

 

Öncesi Öğretmenliği Bölümü etkinliklerini bir haftaya yaydığı ifade edildi. 14-20 Kasım tarihleri arasında yapılacak etkinliklerin ilkinin 17 Kasım 2016 tarihinde  GAÜ Teknopark fuaye alanında “Çocuklarımızı” başlıklı resim sergisi açılacaktır. Özel ve devlete bağlı okul öncesi kurumlarından bölüme gönderilen ve çocukların gözünden çocuk haklarını anlatan resim sergisinin açılışıda GAÜ Okul Öncesi Öğretmenliği bölümü öğrencileri tarafından gerçekleştirilecektir.

18 Kasım 2016 Cuma günü saat 10.00’da çocuk hakları kortej yürüyüşü düzenlenecektir.  Kortej yürüyüşüne bütün okullarımızı davet ediyoruz.  Ayrıca 20 Kasım 2016 Pazar günü Girne, Lefkoşa, Magosa ve Güzelyurt ilçelerinde çocuk hakları bildirgesi ve kokart dağıtımı yapılacaktır.

GAU Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü olarak Sloganımız  “UMUT VAR VE HEP OLACAK...”